Služby

Co vám mohu nabídnout?

Kraniosakrální terapie

Fyzioterapie

Podpora otěhotnění

Nordic walking

Co je kraniosakrální terapie?*

Kraniosakrální terapie je velmi jemná neinvazivní práce se systémem člověka, která podporuje moudrost těla a jeho schopnost znovunalezení rovnováhy a zdraví.

Název kraniosakrální terapie (KST) vychází z názvu pro lebku (cranium) a kost křížovou (sakrum). Vyvinula se z oboru medicíny nazývaného Osteopatie. KST má různé přístupy, které se liší svým specifickým pojetím a úrovní, na které pracují. Můžete se setkat s přístupy jako je kraniosakrální biodynamika, kraniosakrální osteopatie a dotek ticha a klidu. Já jsem absolvovala 2letý výcvik v Institutu CranioSakrální Biodynamiky u Abhy Sajwel.

KST nahlíží na člověka holisticky (celostně), jako na systém těla, mysli a duše. Vše tvoří dokonalý a složitě provázaný celek. Jakmile nastane změna v jedné úrovni, projeví se následně i v těch ostatních.

KST klade důraz na Zdraví a na jeho projev.
Náš život a zdraví udržuje Životní síla.

Životní síla nebo také Dech života se projevuje na všech úrovních jako jemný rytmický pohyb. Každá buňka „dýchá“. Tyto pohyby je možné citlivýma rukama vnímat kdekoliv na
těle a také je možné rozpoznávat proudění tekutin v tkáních.

Dotyk je velmi jemný, jako se dotýkat hladiny vody. Pokud je proudění plynulé a silné a pohyby částí těla jsou pravidelné, je v těle udržováno zdraví a rovnováha.

Životní síla nebo také Dech života se projevuje na všech úrovních jako jemný rytmický pohyb. Každá buňka „dýchá“. Tyto pohyby je možné citlivýma rukama vnímat kdekoliv na těle a také je možné rozpoznávat proudění tekutin v tkáních.

Jak kraniosakrální terapie funguje a jak probíhá ošetření?

V denním životě však nastávají zvraty jako stresy, úrazy, vyčerpání a jejich následkem se tento přirozený pohyb, plynutí může narušit, oslabit, zablokovat. Organismus reaguje stažením a vznikem ohnisek napětí v různých úrovních. My to většinou vnímáme jako bolest, zatuhnutí, silnou únavu nebo určitou pohybovou nebo orgánovou nepohodu.

Na rozdíl od klasických terapií nepůsobí tento přístup na tělo silou zvenčí (fyzioterapie, masáž) ani elektřinou, magnetickým polem apod. Neovlivňuje ani biochemii systému podáváním léků a nepoužívá ani energetické působení běžné v léčitelství (např. reiki). Do psychosomatického systému nic nevkládá ani z něj nic neodebírá. Terapeut pouze vytváří vhodné podmínky, podobné hluboké relaxaci, aby se podpořila přirozená schopnost těla nalézt zpět cestu ke zdraví a rovnováze.

S čím kraniosakrální terapie pomáhá

Protože KST působí na všech úrovních (fyzické, emoční, mentální), pomáhá na širokou škálu obtíží:

 • chronická bolest pohybového systému (zad, kloubů)
 • po úrazech, operacích, nehodách
 • potíže s čelistním kloubem, dutinami
 • bolesti hlavy, podpůrná léčba při migrénách
 • léčení traumat a posttraumatických syndromů
 • stav vyčerpanosti, chronická únava
 • deprese
 • doplňková léčba gynekologických obtíží – potíže s otěhotněním, bolestivá menstruace
 • ošetření miminek a malých dětí

Trápí vás některé z uvedených obtíží? Ráda vás u sebe uvítám.

  Kraniosakrální terapie u dospělých

  Kraniosakrální tereapie = ošetření + konzultace (celkem 90 min.)

  Kraniosakrální terapie = ošetření + konzultace (celkem 120 min.) 

  Cena 1250 Kč / 1600 Kč

  Kraniosakrální terapie pro miminka

  Kraniosakrální terapie je velmi jemná metoda, při které můžeme v bezpečném prostoru přepsat stresující zážitky z příchodu miminka na svět.

  Děti jsou velmi citlivé a na tento typ ošetření reagují pozitivně.

  Pokud dítě přijde na svět přirozenou cestou, dojde k propojení vědomí a těla. Ale ne každé miminko má prostor a čas prožít přirozený porod. Komplikovaný porod kleštěmi nebo císařským řezem je pro dítě velmi zatěžující. Může to být pro něho příliš brzy, příliš rychlé nebo tvrdé. Miminka jsou často vyplašená, vyděšená a předrážděná. 

  Také při přirozeném porodu, kdy dochází ke stlačení lebečních kostí při průchodu porodními cestami, se někdy může stát, že se lebeční kosti nevrátí do svých původních pozic. Ale i dítě, které přirozený porod neprožije, si hluboko uvnitř pamatuje, jak se mělo narodit.

  Kraniosakrální biodynamika může dítěti pomoci se na přirozený porod rozpomenout, tyto stresové situace přepsat a podpořit tak jeho start, růst a vývoj. Terapie pomáhá současně i matce a celé rodině.

  Dopřejte miminku i sobě lepší začátek.

  Cena 600 Kč / 60 min.

  * Části textu převzaty z www.kranio.eu, kde můžete najít další zajímavé informace o této metodě.

  Fyzioterapií proti bolesti i špatným návykům

  Fyzioterapie je známá jako zdravotnický obor zabývající se převážně léčbou bolestí pohybového systému a úpravou pohybových vzorců nebo návyků.

  Bolest těla je často voláním o pomoc. Haló, jsem tady, už si mě konečně všimni. Poslouchej, co potřebuji. Někdy potřebuje více pohybu, někdy naopak zvolnit a odpočinout si.

  Za léta praxe jsem vyslechla spoustu lidských příběhů. Je důležité, uvědomit si, jak žijeme, jaké máme pohybové návyky, jak zvládáme stres, jak jsme spokojení – umíme se zasmát nebo jsme bručouni?

  Na každou emoci reaguje i tělo. Psychické napětí = svalové napětí. Vyčerpání, odevzdání se, pasivita, ztráta chuti do života s sebou nese i pasivitu pohybovou – snížené svalové napětí a ochablé držení těla. Odtud je už jen krůček k tomu, aby se něco pokazilo.

  Nestačí jen uvolnit svaly a blokády, ale je důležité, aby každý pochopil, proč se právě toto děje a co s tím.

  I když vše vypadá opravdu vážně, věřte, že fyzioterapie se mnou může být i docela zábavná. Přesvědčte se sami. 

  Nestačí jen uvolnit svaly a blokády, ale je důležité, aby každý pochopil, proč se právě toto děje a co s tím.

  Fyzioterapie u dospělých a dětí

  Cena 700 Kč / 50 min.

  Jak na neplodnost cvičením Ludmily Mojžíšové

  Paní Ludmila Mojžíšová vytvořila metodu, která léta pomáhá ženám při určitých typech neplodnosti.
  Tak jako vše geniální, je i tato metoda ve své podstatě „jednoduchá“.

  Proč? Protože spousta potíží může být způsobena špatným držením těla, blokádami páteře a kloubů a zvýšeným napětím svalů. A toto lze velmi dobře ovlivnit. Blokády a napjaté svaly mění postavení jednotlivých částí těla, zhoršují výživu a okysličení orgánů v malé pánvi. Mají podíl i na bolestivé menstruaci, bolestivé kostrči a bolestech zad. Systematické uvolnění svalů v oblasti malé pánve a správné cvičení, může zlepšit funkci pánevních orgánů, odstranit bolest zad, bolestivou menstruaci a vytvořit zdravý a přívětivý prostor pro nový život. Na stažení svalů v oblasti pánve se ve velké míře podílí i stav naší psychiky, prožívání emocí. Stres = napětí. Proto je důležitý individuální přístup a pro každou ženu „ušít“ postup terapie na míru.
  Osvědčilo se mi zařadit do terapie kraniosakrální biodynamiku. Během terapie dochází k hlubokému fyzickému i psychickému uvolnění a zlepšení vnímání vlastního těla.

  Spousta potíží může být způsobena špatným držením těla, blokádami páteře a kloubů a zvýšeným napětím svalů.

  Individuální terapie

  Cena 800 Kč / 60 min.

  Nordic Walking aneb severská chůze

  Severská chůze má svou eleganci v koordinovaném pohybu těla, které díky holím celé rozpohybujeme. Je to jednoduché a funguje to.

  Potřebujeme k tomu správné lehké, pružné a pevné hole a umění, jak s nimi zacházet.
  Pozor! Ne každá chůze s holemi je Severská chůze.

  Často bývá zaměňována za chůzi s tzv. trekovými (turistickými) holemi.

  Rozdíl u trekových a NW holí je v pevnosti, pružnosti, lehkosti a hlavně poutku (rukavičce), která nám umožní efektivní odraz a uvolnění ruky.

  Proč je dobré chodit?

  • vyrazíme do přírody
  • pečujeme o svou kondici těla i mysli
  • můžeme trávit čas sami se sebou nebo si zatrénovat společně s přáteli či podobně laděnými lidmi
  • upravíme si držení těla
  • optimálně zapojíme svaly, protáhneme je a posílíme
  • zlepšíme pohyblivost páteře a kloubů a odlehčíme celé tělo díky zapojení horních končetin
  • při pravidelných výšlapech a tréninku formujeme tělo

  Pojďme společně vyrazit

   

  V rámci individuální lekce se budu věnovat jen vám, naučím vás s holemi správně chodit a tento druh pohybu si zamilovat.

  Individuální lekce Nordic walking

  Cena 550 Kč / 60 min.

  Máte dotazy?